Apartmány Omicron    ·    Vranovská přehrada - Bítov

Moderní ubytování ve 2 až 9 lůžkových apartmánech s možností bohatého sportovního a kulturního vyžití

   +420 733 536 589

   +420 733 327 427

apartmany-omicron@seznam.cz

   Cornštejn (Zornstein)

     Bítov

 • Postavil ho ve 20 letech 14. století Raimund z Lichtenburka. Největší slávu chvíli zažil v 15. století, kdy dokázal rok vzdorovat obléhání Jiřího z Poděbrad. Nakonec ale podlehl. V 16. století byl rozšířen, zanedlouho poté se přestal udržovat a již zůstal neobydlený.

         Zřicenina Cornštejn je nejbližší cíl pro výlety z našeho ubytování.

   Bítov (Vöttau)

     Bítov

 • První písemné zmínky o něm pochází z 60. let 11. století. Dřevěné opevnění brzo nahradil kámen a Bítov se stal centrem jednoho ze šesti moravských krajů. Po vymření Přemyslovců na počátku 14. století získali hrad Lichtenburkové a dali mu jeho současný tvar.

         Odkaz na hrad Bítov

   Frejštejn (Freistein)

     Podhradí nad Dyjí

 • Hrad Frejštejn je jednou z dominant Podhradí nad Dyjí, které do roku 1949 neslo jeho jméno. Stojí zde od poloviny 13. století. Dvakrát se stal sídlem loupežnických band a musel být zemským vojskem dobýván. Od konce 15. století byl pustý. Z někdejšího hradu se dodnes dochovaly zbytky válcové věže, hradní kaple a paláce. Z poslední přestavby se zachovala vysoká věž se střílnami.

   Vranov  nad Dyjí (Frain)

     Vranov nad Dyjí

 • Původně byl postaven jako dřevěný pohraniční hrad, kerý byl součástí podyjské obranné stavby. První znínka o něm se datuje kolem roku 1100. Po požáru v roce 1665 ho přebudoval na zakázku Althannů Johann Bernhard Fischer z Erlachu na monumentální barokní panské sídlo. Jeho nejvýznamnější součástí se stal Sál předků s cennou freskou Johanna Michaela Rottmayra.

         Odkaz na zámek Vranov nad Dyjí

   Nový hrádek u Lukova

     Lukov

 • Původně lovecký hrádek z pol. 14. stol., tvořen dvěma hrady - starší gotickou částí a předním hradem, který vznikal postupně od 15. stol. R. 1645 dobyt a pobořen Švédy. Starší část zůstala zříceninou, přední hrad byl využíván jako letní lovecké sídlo šlechticů.

         Odkaz na hrad Nový hrádek u Lukova

   Zámek Police

     Police

 • Nejstarší zmínka o zdejším sídle pochází dle dokladu z roku 1358. Na přestavbě tvrze do dnešní podoby zámku se podíleli v 16. století Tavíkovští z Tavíkovic a v 17. a 18. století rod Berchtoldů z Uherčic. Do dějin zámku se pak nesmazatelně vepsal také šlechtický rod Segurů (19. Století) a Wraždů z Kunvaldu. Zámek Police byl v roce 1945 zkonfiskován a od roku 1996 je ve vlastnictví obce Police.

         Odkaz na Zámek Police

   Zámek Uherčice

     Uherčice

 • Vznikl na místě původní gotické tvrze ze sklonku 15. století. 
  V polovině 16. století byla tvz přestavěna na renesanční zámek, dodnes v jádru dochovaný a tvořící
  východní část komplexu.

         Odkaz na Státní zámek Uherčice

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2024